VIDEO | Cupa României, 16-imi de finală. Baia Mare - Poli Iaşi 3-1. Petrolul - FC U Craiova, de la 18:45, pe Look Sport+. Mioveni - Rapid, de la 21:30
Marius Copil, eliminat în primur tur al turneului challenger de la Bucureşti Marius Copil, eliminat în primur tur al turneului challenger de la Bucureşti
Adrian Porumboiu, convins că Rednic e varianta cea mai bună pentru Dinamo: ”Nu-i găseşti hibe în ceea ce priveşte calitatea profesională de antrenor” Adrian Porumboiu, convins că Rednic e varianta cea mai bună pentru Dinamo: ”Nu-i găseşti hibe în ceea ce priveşte calitatea profesională de antrenor”
VIDEO | Robert Lewandowski a primit Gheata de Aur, după un sezon fabulos la Bayern Munchen VIDEO | Robert Lewandowski a primit Gheata de Aur, după un sezon fabulos la Bayern Munchen
Hagi, despre meciul cu Sepsi: ”E un meci de Cupa României, cu un adversar competitiv, agresiv, în sensul bun la cuvântului, care joacă fotbal, iese la joc”
VIDEO | FC Voluntari, prima echipă calificată în optimile de finală ale Cupei României VIDEO | FC Voluntari, prima echipă calificată în optimile de finală ale Cupei României

Ce n-a văzut nici Messi! Barcelona o zdrobeşte pe Chelsea în finala feminina a Ligii Campionilor şi e noua regină a Europei

Fotbal Publicat pe 16 mai 2021
Barcelona s-a impus fără emoţii în finala feminină UEFA Champions League, 4-0 cu Chelsea, în această seară, şi a întrerupt hegemonia fetelor de la Lyon, care încoronaseră la ultimele cinci ediţii consecutive ale competiţiei.

O atacantă, frumoasa Melanie Leupolz, a deschis scorul încă din primul minut, dar din păcate pentru ea şi din fericire pentru adversare nu a înscris în poarta în care ar fi trebuit să o facă. Şi cum un necaz nu vine niciodată singur, după mai puţin de un sfert de oră s-a făcut 2-0, după ce Putellas a tranformat un penalty.

Apoi, pentru ca dezastrul englezoaicelor să fie complet, Bonmati a dus scorul la 3-0. Nemiloase, ibericele şi-au continuat recitalul, iar Hansen şi-a trecut şi ea numele pe lista marcatoarelor, în minutul 36.

După pauză nu s-a mai întâmplat nimic, astfel că Barcelona s-a impus cu 4-0 şi a sărbătorit câştigarea celui mai râvnit trofeu din fotbalul european.