VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu
VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize
Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!” Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!”
Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off
Peste 400 dintre cei mai puternici ciclişti din sunt aşteptaţi la primul Campionat European de Mountain Bike din România Peste 400 dintre cei mai puternici ciclişti din sunt aşteptaţi la primul Campionat European de Mountain Bike din România
Anne Hathaway, reacţie devenită virală la un gol al echipei Arsenal. Actriţa s-a bucurat în timpul unui interviu Anne Hathaway, reacţie devenită virală la un gol al echipei Arsenal. Actriţa s-a bucurat în timpul unui interviu

CFR Cluj - Dinamo Zagreb se vede LIVE pe Look Plus, miercuri, de la ora 21:00!

Champions League Publicat pe 26 aug 2020

Meciul dintre CFR Cluj şi campioana Croaţiei, Dinamo Zagreb, din turul doi preliminar al UEFA Champions League, se vede în direct pe Look Plus, miercuri, de la ora 21:00.

După victoria obţinută în Malta, în runda inaugurală, CFR Cluj joacă pe teren propriu în turul doi preliminar al UEFA Champions League. Chiar şi aşa, CFR Cluj pleacă cu şansa a doua în faţa lui Dinamo Zagreb, echipă net superioară campioanei României, din punct de vedere valoric.

• Meciul CFR Cluj - Dinamo Zagreb se vede LIVE pe Look Plus, miercuri, 26 august, de la 21:00
  • Partida FCSB - Shirak va putea fi urmărită în România în exclusivitate pe Look Plus, joi, 27 august, de la 21:30.

"Dacă spun eu că Dinamo Zagreb e echipă bună, mi se va spune că exagerez, aşa că să o spună alţii. Ei au jucători foarte buni, cu un buget extraordinar de mare, dar au şi presiune mare. Cu Floriana, dacă pierdeam, era un dezastru, dar la meciul cu Dinamo Zagreb presiunea va fi pe umărul lor, dar noi ne dorim foarte mult", a declarat Dan Petrescu, după meciul din Malta.

Brigadă de arbitri din Portugalia la meciul CFR Cluj - Dinamo Zagreb, din turul doi preliminar al Ligii Campionilor

Meciul CFR Cluj - Dinamo Zagreb, programat, miercuri, de la ora 21.00, în direct pe Look Plus, în turul doi preliminar al Ligii Campionilor, va fi condus de o brigadă din Portugalia, avându-l la centru pe Antonio Emanuel Carvalho Nobre.

Antonio Emanuel Carvalho Nobre va fi ajutat la cele două linii de Bruno Alves Jesus şi Nuno Pereira.

Rezervă va fi João Carlos Antunes Pereira Bento.

CFR Cluj, victorie în faţa campioanei Maltei în turul al doilea

Campioana României, CFR Cluj, s-a calificat în turul doi preliminar al Ligii Campionilor, după ce a învins, miercuri, în deplasare, scor 2-0, echipa malteză Floriana. Golurile au fost marcat de Mike Cestor, în minutul 53, şi Golofca, în minutul 90+7.

Pentru a ajunge în grupele Ligii Campionilor, CFR Cluj trebuie să treacă de trei tururi preliminare, jucate într-o singură manşă, şi de play-off, care va avea loc în două manşe.