E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

CFR merge în Malta, pentru meciul cu Floriana, în primul tur al Ligii Campionilor! Programul complet al turului I

Champions League Publicat pe 9 aug 2020

Duminică, 9 august, de la 13:00, UEFA organizează tragerea la sorţi pentru primul tur preliminar din UEFA Champions League, iar în urne se va afla şi campioana României, CFR Cluj. Portretul campioanei Maltei, AICI.

UPDATE: CFR Cluj joacă împotriva celor de la Floriana, din Malta, în turul I preliminar din Liga Campionilor, într-un meci care va avea loc pe 18 sau 19 august, în Malta.

Celelalte meciuri din primul tur preliminar:
  • Ferencvaros (Ungaria) - Djiurgardens (Suedia)
  • Celtic (Scoţia) - Reykjavik (Islanda)
  • Legia Varşovia (Polonia) - Linfield (Irlanda de Nord) / Drita (Kosovo)
  • Şerif Tiraspol (Moldova) - Fola Esch (Luxemburg)
  • Conah Quai (Ţara Galilor) - Sarajevo (Bosnia)
  • Steaua Roşie Belgrad (Serbia) - Europa FC (Gibraltar)
  • Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Ludogorets (Bulgaria)
  • Ararat-Armenia (Armenia) - Omonia (Cipru)
  • Maccabi Tel Aviv (Israel) - Riga (Letonia)
  • Qarabag (Azerbaijan) - Sileks (Macedonia)
  • Dinamo Tbilisi (Georgia) - KF Tirana (Albania)
  • Dinamo Brest (Belarus) - Astana (Kazahstan)
  • Molde FK (Norvegia) - Kups (Finlanda)
  • Flora Tallin (Estonia) - Suduva (Lituania)
  • MK Celje (Slovenia) - Dundalk (Irlanda)
  • Klavsvik (Insulele Feroe) - Slovan Bratislava (Slovacia)

Ardelenii vor fi cap de serie la tragerea la sorţi şi îşi vor afla adversara din meciul care se va juca pe 18 sau 19 august.

Partida se va juca într-o singură manşă, echipa gazdă urmând să fie stabilită tot prin tragere la sorţi.

12.500 e coeficientul UEFA al CFR-ului, care îi asigură prezenţa în urna capilor de serie. Ardelenii evită astfel adversare precum Celtic, Ludogoreţ, Steua Roşie Belgrad sau Legia Varşovia.