VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad
Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri
Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el” Jucătorul cerut cu insistenţă la Campionatul European: „Nu există atacant român peste el”
Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice
Florin Răducioiu a dat verdictul despre Dinamo: ”Sunt sigur de asta. Au pierdut nişte puncte incredibile!”

CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot

CFR, repriză groaznică în Gibraltar. VIDEO | Rosa a dat lovitura în finalul primei reprize

Champions League Publicat pe 20 iul 2021

CFR Cluj a avut parte de o primă repriză de coşmar în deplasarea din Gibraltar, cu Lincoln, una în care bomboana de pe colivă a fost faza din minutul 45, când Rosa a deschis scorul!

O minge lungă în zona lui Graovac părea că nu-i va pune probleme fundaşului, dar acesta a pierdut duelul direct cu Ronan şi le-a dat posibilitatea gazdelor să construiască o fază periculoasă, terminată până la urmă cu golul de 1-0. Walker a pasat la Rosa, demarcat perfect în careu, iar Deac, retras prea mult în sprijinul defensivei, l-a scos din ofsaid pe mijlocaşul formaţiei din Gibraltar.

Lui Rosa nu i-a mai rămas decât să plaseze mingea la colţul lung, cu stângul, pe lângă un Arlauskis devenit victimă sigură din cauza distanţei mici dintre el şi locul şutului. 1-0 pentru Lincoln, după 45 de minute în care echipa lui Marius Şumudică a reuşit contraperformanţa de a nu avea nici o ocazie periculoasă la poarta lui Goldwin.