VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin

Champions League 2020: PSG - Bayern, marea finală, LIVE pe Look Plus şi LOOK 4K, duminică, de la 22:00

Champions League Publicat pe 20 aug 2020

UEFA a stabilit traseul spre finală al echipelor rămase în competiţie în Champions League 2020, competiţie întreruptă în luna martie din cauza pandemiei de coronavirus.

Paris Saint-Germain este prima echipă calificată în finala Champions League 2020.

Sferturi UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2020 (12-15 august)

•     Sfert 1: Manchester City - Olympique Lyon 1-3 (De Bruyne 69 / Cornet 24, Dembele 79, 87)
  •     Sfert 2: Leipzig - Atletico Madrid 2-1 (Olmo 51, Adams 88 / J. Felix 71 - pen)
  •     Sfert 3: Barcelona - Bayern Munchen 2-8 (Alaba 7 autogol, Suarez 57 / Muller 4, 31, Perisic 22, Gnabry 28, Kimmich 63, Lewandowski 82, Coutinho 85, 89)
  •     Sfert 4: Atalanta - PSG 1-2 (Pasalic 27 / Marguinhos 90, Choupo-Moting 90+3)

Semifinale UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2020 (18, 19 august)

•     Semifinală 1: Lyon - Bayern Munchen, miercuri, ora 22:00, LIVE pe Look Plus şi LOOK 4K
  •     Semifinală 2: Leipzig - PSG 0-3 (Marquinhos 13, Di Maria 42, Bernat 56)

Finala Champions League - 23 august, 22:00, LIVE pe Look Plus şi LOOK 4K

Când se reia UEFA Champions League 2020 şi programul meciurilor

Champions League revine oficial pe 7 şi 8 august, când sunt programate meciuri din manşa retur a optimilor.

Din sferturi, toate meciurile se vor juca într-o singură manşă, fără spectatori, într-un mini-turneu organizat în Lisabona, pe stadioanele Da Luz şi Jose Alvalade

Pe 12, 13, 14 şi 15 august se vor juca sferturile Champions League, în timp ce semifinalele au fost programate pentru 18 şi 19 august.