VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO

Chinul a ajuns la final! VIDEO | Cum a marcat FC Argeş primul gol în deplasare în Casa Liga 1 2020/2021, după 301 minute

Superliga Publicat pe 25 oct 2020

FC Argeş a avut nevoie de 301 minute pentru a marca un gol pe teren străin în sezonul 2020/2021 din Casa Liga 1. Reuşita a venit la Ovidiu, contra Viitorului, după un penalty obţinut de fundaşul Deslandes şi transformat de vârful Malele.

Cea mai slabă echipă în deplasare în startul stagiunii, nou-promovata fusese învinsă de Gaz Metan (2-0), FCSB (3-0) şi Sepsi (1-0) în meciuri în care a avut, în general, puţine momente periculoase la porţile adverse. Doar că mini-surpriza a venit în minutul 31 al meciului cu Viitorul, din etapa a opta.

A fost nevoie de un dribling al fundaşului Deslandes, care l-a păcălit pe Dussaut, apărătorul dreapta al gazdelor, iar arbitrul Andrei Moroiţă, aflat la primul meci din carieră în Casa Liga 1, a dictat lovitură de la 11 metri. La punctul cu var s-a prezentat Malele, vârful elveţian de origine congoleză, care a transformat cu calm şi a rupt seceta de 301 minute fără gol marcat în deplasare de către echipa condusă de Ionuţ Moşteanu, înlocuitorul lui Ionuţ Badea.