Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului
Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out
”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!

Ciprian Tătăruşanu, criticat în Gazzetta dello Sport după gafa cu Fiorentina: ”Scapă inexplicabil mingea din mâini!”

AC Milan Publicat de Emanoil Ursache pe 21 nov 2021

Ciprian Tătăruşanu (35 de ani) a făcut primul meci slab în poarta lui AC Milan, de la înlocuirea titularului accidentat Mike Maignan (26 de ani).

Tătăruşanu nu a izbutit să aibă o prestaţie convingătoare în faţa fostei sale echipe, Fiorentina. Din contră, fostul portar al naţionalei României a scăpat mingea ca un amator la golul din minutul 15 al lui Alfred Duncan, care a consemnat deschiderea scorului. Meciul s-a terminat 4-3 pentru formaţia violetă, fără o altă gafă a lui ”Tătă”, iar diavolii au pierdut trei puncte cruciale în lupta pentru titlu.

Gazzetta dello Sport i-a acordat lui Ciprian Tătăruşanu nota 4,5, cea mai mică dintre toţi fotbaliştii de pe teren. Jurnaliştii italieni au menţionat că portarul român se află la prima greşeală de la înlocuirea lui Mike Maignan.

”Tătăruşanu a fost printre protagoniştii primei reprize. „Tătă” a comis prima greşeală de la înlocuirea lui Maignan în poartă.

În minutul 15, după un corner inofensiv, portarul român scapă inexplicabil mingea din mâini, iar Duncan este pe fază.”, a notat celebra publicaţie Gazzetta dello Sport.

Opt meciuri are Ciprian Tătăruşanu pentru AC Milan în stagiunea curentă, două în Liga Campionilor şi şase în Serie A. Milan se clasează pe locul doi în campionatul Italiei.