VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

Cojocaru, declaraţie interesantă, după ce a fost omul meciului cu Viitorul. ”A fost un meci mai special, pentru că e fosta mea echipă, poate şi viitoarea, nu se ştie niciodată

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 6 iul 2020

Confruntarea primelor două echipe din play-out s-a terminat indecis, scor 0-0. Cei de la Viitorul Constanţa au dominat aproape în totalitate partida, dar niciuna din numeroasele ocazii nu a intrat în poartă, ilfovenii fiind protejaţii de portarul Cojocaru, care a prins o seară excelentă.

La final, Cojocarul, omul meciului a spus că nu ar spune nu reîntoarcerii la Viitorul Constanţa:

”Este un punct foarte important pentru noi, pentru că de la meci la meci luăm puncte, mergem numai în sus şi asta ne bucură cel mai mult. Noi ne-am apărat mai mult timp, dar suntem fericiţi că a mai trecut un meci, nu am luat gol. Suntem foaerte apropiaţi de ceilalţi, cu un meci pierdut intrăm şi noi în horă şi noi nu vrem asta, vrem să câştigăm toate meciurile şi să ne salvăm cât mai repede. A fost un meci mai special, pentru că e fosta mea echipă, poate şi viitoarea, nu se ştie niciodată. Mă bucur că am făcut-o bine şi că mi-am menţinut jocurile bune”, a spus portarul ilfovenilor.