VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Concordia Chiajna bate Dacia Unirea Brăila şi devine lider solitar în Liga 2

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 11 sep 2021

Concordia Chiajna a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Dacia Unirea Brăila, în etapa a V-a a campionatului naţional Liga I.

Au marcat: Nini Popescu '41, Llullaku '90.

Alte rezultate înregistrate, sâmbătă, în această etapă:

Dunărea Călăraşi - Unirea Constanţa, scor 1-1;

Ripensia Timişoara - Astra Giurgiu, scor 2-1,

Viitorul Şelimbăr - FC Braşov, scor 2-1;

Metaloglobus Bucureşti - Politehncia Timişoara, scor 4-1.

Tot sâmbătă, de la 15.30, are loc meciul Unirea Dej - CSA Steaua.

Duminică, au loc partidele Unirea Slobozia - Petrolul (ora 11.00) şi Politehnica Iaşi - FC Buzău (ora 13.00)

Luni, de la ora 16.00, este programată întâlnirea Csikszereda - U Cluj, iar marţi, de la ora 17.00, Viitorul Pandurii Târgu Jiu - FC Hermannstadt.

În clasament conduce Concorida Chiajna, cu 16 puncte, echipă urmată de CSA Steaua şi FC Hermannstadt, cu câte 13 puncte, Petrolul şi U Cluj, cu 12 puncte fiecare, şi de Unirea Slobozia, cu 11 puncte.