Real Madrid a depus plângere împotriva arbitrului de la meciul cu Osasuna. Acesta nu a menţionat în raportul de joc insultele rasiste la adresa lui Vinicius
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!”  | VIDEO EXCLUSIV
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!” | VIDEO EXCLUSIV
Condamnat la nouă ani de închisoare pentru viol, Robinho acuză justiţia italiană de rasism
 VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc" VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc"
Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva" Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva"
Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare

Copenhaga întoarce soarta dublei cu Basaksehir şi merge mai departe în Europa League. Skrtel şi Clichy, făcuţi şah-mat. VIDEO

Europa League Publicat pe 5 aug 2020

Copenhaga s-a calificat în sferturile Europa League. După eşecul din tur cu 0-1, împotriva turcilor de la Basaksehir, în returul disputat acasă s-a impus la scor, cu 3-0. Danezii au deschis repede scorul, iar la pauză aveau 1-0.

Copenhaga a marcat încă din minutul 4, prin Wind. Acesta a punctat din plonjon, cu capul, după o centrare din dreapta a mijlocaşului Varela. Imediat după pauză, la şapte minute după începerea reprizei secunde, Wind a marcat din lovitură de pedeapsă, acordată de arbitru după un henţ. Acesta a transformat cu emoţii, după ce balonul a muşcat din bara din dreapta.

Emoţiile calificării au fost spulberate cu 30 de minute înainte de final. Danzeii au dus la capăt un contraatac şcoală, finalizat de Falk, după o înlănţuire de numai două pase. Atacurile celor de la Copenhaga au continuat, dar nu au reuşit să mai marcheze. Turcii au terminat partida cu un singur şut pe poartă.

Copenhaga: Johnsson – Varela, Nelsson, Bjelland, Boilesen – Mudrazija, Zeca – Biel, Wind, Falk – Sorensen

Basaksehir: Gunok – Caicara, Epureanu, Skrtel, Clichy – Kahveci, Topal, Tekdemir – Crivelli, Ba, Visca