România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini
Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament
Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur
Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine” Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine”

Cosmin Olăroiu, lovit de ghinion! VIDEO | Echipa sa conducea cu 3-1 în minutul 89, dar a ratat victoria

Stranieri Publicat pe 13 sep 2020

Cosmin Olăroiu şi Jiangu Suning au pierdut, duminică, două puncte importante în lupta pentru titlul din China. Echipa românului conducea cu 3-1 în minutul 89 al meciului cu Guangzhou R&F, dar a primit două goluri pe final şi a terminat la egalitate, 3-3.

Jiangu a început prost duelul cu formaţia antrenată de olandezul Giovanni van Bronckhorst şi un penalty transformat de Saba a pus-o în dezavantaj. Alex Teixeira a ieşit, însă, rapid la rampă, iar în minutul 27 a pasat decisiv pentru golul egalizator al lui Santini, pentru ca în minutul 48 să marcheze pentru 2-1. În minutul 55, cealaltă vedetă a lotului, italianul de origine braziliană Eder, a făcut 3-1 şi lucrurile păreau liniştite.
Aşa au şi fost până în minutul 89, când Ji Xiang şi-a marcat în proprie poartă, iar ghinionul a lovit în al doilea minut de prelungire, când Chang Feiya a făcut 3-3.

Cu cinci victorii, patru egaluru şi două eşecuri, Olăroiu e al doilea în campionatul Chinei, cu 19 puncte, cinci sub Guangzhou Evergrande, care o înfruntă, în etapa a 11-a, pe Shandong Luneng.