Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă” Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă”
VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Tensiuni mari în vestiarul Barcelonei, după eliminarea din Champions League! Araujo, răspuns tranşant pentru Gundogan Tensiuni mari în vestiarul Barcelonei, după eliminarea din Champions League! Araujo, răspuns tranşant pentru Gundogan
Fostul mare arbitru nu l-a menajat pe Istvan Kovacs: „Tu, buricul Pământului” Fostul mare arbitru nu l-a menajat pe Istvan Kovacs: „Tu, buricul Pământului”
David Popovici, încă o medalie de aur la naţionalele de înot în bazin de 50 de metri David Popovici, încă o medalie de aur la naţionalele de înot în bazin de 50 de metri

Costel Gâlcă a promovat cu Vejle. La meci au asistat şi spectatori

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 14 iul 2020

Echipa antrenorului Costel Gâlcă, Vejle a promovat matematic în prima ligă daneză, după victoria de azi, contra celor de la Nykobing, scor 1-0. Unicul a fost marcat în repriza secundă, de Ramadani, în minutul 57.

La meci au asistat 500 de spetatori, numărul maxim de persoane pe care autorităţile din Danemarca l-au permis pentru evenimentele în aer liber.

Vejle conduce detaşat liga secundă, cu 9 puncte avans în faţa celor de la Viborg, care au ratat promovarea, fiind disponibil un singur loc.