Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Craiova se gândeşte deja la derby-ul cu Rapid. Trică: "Din nou lideri, dar Rapid ne suflă în ceafă"

Liga II Publicat de Andrei Ionascu pe 13 apr 2021

FC U Craiova are un avans de trei puncte în fruntea clasamentului din play-off-ul Ligii 2, după victoria din deplasare cu Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 2-1, în direct pe Look Sport. ‘Alb-albaştrii’ au patru meciuri consecutive fără înfrângere şi fac un pas important spre promovare. Antrenorul Eugen Trică a declarat că şi-ar fi dorit un meci împotriva Rapidului cu spectatori în tribune.

La Miercurea Ciuc, Compagno (22’) şi Ciolacu (52’ – penalty) au înscris pentru Craiova, iar Bauza (82’) a marcat pentru Csikszereda.

Meciul FC U Craiova – Rapid, din etapa a patra din play-off-ul Ligii 2, este programat luni, 19 aprilie.

"Din nou lideri, după ce am reuşit să câştigăm trei puncte binemeritate, după un joc foarte bun făcut de băieţii mei, îi felicit. Dar se face cumva că trebuie să suferim puţin în ultimele 5-6 minute. I-am băgat în joc, la o fază care nu anunţa nimic. Poate aşa vrea bunul Dumnezeu să suferim până în ultimul minut. Dar sunt bucuros, am câştigat contra unei echipe bune. Nu ştiu dacă vor câştiga mulţi aici, la Miercurea Ciuc.

Nu punem presiune pe nimeni, ne vedem de jocurile noastre, atât ne interesează, nu ne interesează celelalte echipe. Urmează un meci cu Rapidul, echipă care ne suflă în ceafă. Jucăm împotriva unei echipe de tradiţie, ar fi fost interesant să jucăm cu spectatori în tribune. Practic, sunt cele mai frumoase galerii din ţară.

Am stat liniştit la penalty. Voicu a fost desemnat, dar Ciolacu a reuşit să marcheze. Cei care şi-au asumat etapa trecută au plătit. Trebuie să fim mai concentraţi când vom mai avea penalty", a spus Eugen Trică, la finalul partidei.