”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA
Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic
Dorinel Munteanu îşi distruge jucătorii după eşecul cu UTA: ”Greşeală de curtea şcolii!”

George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek

Cristiano Bergodi, discurs liniştitor după remiza cu FCU Craiova: „Ei au avut o singură ocazie”

Superliga Publicat de Răzvan Cîrceag pe 6 nov 2021

FCU Craiova şi Sepsi au remizat, 1-1, la capătul unui joc destul de modest. Confruntarea a fost transmisă în direct pe Look Sport şi platforma PrimaPlay.ro.

Scorul a fost deschis de olteni, destul de târziu, în minutul 51, prin Bălan. Nici n-au apucat să se bucure bine, că a venit şi golul egalizator. Luckassen a reuşit să bage mingea în poartă pentru Sepsi după 6 minute.

La final, Cristiano Bergodi a dat de înţeles că echipa sa a fost superioară oltenilor, dar s-a declarat puţin nemulţumit de atitudinea elevilor săi.

„Poate că sunt două puncte pierdute. Ei au avut o singură ocazie, din care au marcat. Nici noi n-am avut un meci prea reuşit. Trebuie să spunem adevărul. Ne-am mulţumit cu puţin. Trebuie să facem mai mult. Trebuie neapărat să reglăm multe aspecte, trebuie să muncim, să îmbunătăţim jocul mai ales pe faza ofensivă.

Cred că se putea câştiga, dar ne-am mulţumit cu puţin. Iar când faci asta, este greu să câştigi. Trebuie să înţeleagă şi ei că este nevoie de mai multă dorinţă, dăruire. Nu am făcut prea mult azi. O să ne ajute această pauză care vine. Se pot antrena mai mult, pot îmbunătăţi câteva aspecte. Băieţii vor înţelege”, a declarat Bergodi.