Galatasaray – Kasimpasa, joi, de la 19.00, pe Look Sport şi PrimaPlay.ro. Ultima şansă pentru Moruţan şi Cicâldău să intre în graţiile lui Torrent Galatasaray – Kasimpasa, joi, de la 19.00, pe Look Sport şi PrimaPlay.ro. Ultima şansă pentru Moruţan şi Cicâldău să intre în graţiile lui Torrent
FCSB, aproape de o lovitură! Fernando Varela poate semna gratis cu echipa lui Gigi Becali FCSB, aproape de o lovitură! Fernando Varela poate semna gratis cu echipa lui Gigi Becali
Prima reacţie a lui Ionuţ Radu, după autogolul din Cupa Italiei. ”Sunt fericit că am debutat în acest sezon şi pentru că am câştigat" Prima reacţie a lui Ionuţ Radu, după autogolul din Cupa Italiei. ”Sunt fericit că am debutat în acest sezon şi pentru că am câştigat"
Echipa de volei a celor de la Steaua Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup Echipa de volei a celor de la Steaua Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup
SCM Zalău, a doua semifinalistă a Cupei României la volei masculin SCM Zalău, a doua semifinalistă a Cupei României la volei masculin
CSO Voluntari, Rapid Bucureşti, Volei Alba Blaj şi CSM Târgovişte, în semifinalele Cupei României la volei feminin CSO Voluntari, Rapid Bucureşti, Volei Alba Blaj şi CSM Târgovişte, în semifinalele Cupei României la volei feminin

Cristiano Bergodi, după calificarea în semifinalele Cupei României: „Patronul era bucuros!” +ce a zis de primă

Cupa României Publicat de Răzvan Cîrceag pe 30 nov 2021

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat în semifinalele Cupei României după ce a trecut de Chindia Târgovişte, 2-1. Meciul a fost în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay.ro.

Covăsnenii au marcat golurile rapid unul de celălalt, în minutele 35 şi 40. Căpuşă şi-a dat un autogol, iar al doilea l-a marcat Bărbuţ după o greşeală mare a lui Matiş. Golul gazdelor a venit în 72, prin Daniel Popa.

„E bine că am câştigat. Aşa e la fotbal, se întămplă greşeli. Patronul era bucuros de victorie, ne-a felicitat. Nu ştiu nimic de o primă. Nu ne gândim la finală, trebuie să ne îmbunătăţim jocul. Vom vedea în martie ce adversar avem, eu am acum ambiţia de a urca mai sus în clasamentul Ligii 1”, a spus Cristiano Bergodi.