E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

Cristiano Ronaldo a intrat în Cartea Recordurilor! Mesajul portughezului după ce a primit certificatul Guinness World Records

Staruri din fotbal Publicat de Andrei Ionascu pe 3 sep 2021

Cristiano Ronaldo a înscris de două ori în meciul Portugalia - Irlanda, scor 2-1, în preliminariile Cupei Mondiale din 2022. În direct pe Look Sport+, Cristiano Ronaldo (36 de ani) a depăşit recordul mondial deţinut de către iranianul Ali Daei în privinţa golurilor înscrise la echipa naţională. Vineri, starul portughez a primit un certificat din partea Guinness World Records.

Mai întâi, Cristiano Ronaldo a ratat un penalty, în minutul 15 al meciului de la Faro. Căpitanul Portugaliei şi-a luat revanşa şi a reuşit ‘dubla’ în minutele 89 şi 90+6. Ambele goluri au fost înscrise cu capul.

Cristiano Ronaldo are 180 de meciuri şi 111 goluri pentru naţionala Portugaliei. ‘CR7’ a depăşit recordul de goluri internaţionale deţinut până acum de către iranianul Ali Daei (109).

“Mulţumesc, Guinness World Records. Este întotdeauna plăcut să fiu recunoscut ca un doborâtor de recorduri. Să încercăm în continuare să obţinem performanţe şi mai mari”, a scris Cristiano Ronaldo pe Instagram.

Sursa foto: profimediaimages.ro