VIDEO | AC Milan - Atletico Madrid 1-2. Griezmann a reuşit primul gol după revenirea la Atletico. Suarez a înscris în minutul 90+7 VIDEO | AC Milan - Atletico Madrid 1-2. Griezmann a reuşit primul gol după revenirea la Atletico. Suarez a înscris în minutul 90+7
VIDEO | IREAL Madrid. Eşec istoric pentru 'galactici' cu Sheriff Tiraspol! Moldovenii au maximum de puncte după primele două runde ale Ligii Campionilor VIDEO | IREAL Madrid. Eşec istoric pentru 'galactici' cu Sheriff Tiraspol! Moldovenii au maximum de puncte după primele două runde ale Ligii Campionilor
VIDEO | Messi a spart gheaţa la PSG chiar împotriva fostului său antrenor, Pep Guardiola. PSG - Manchester City 2-0, pe Look Sport+ şi Look 4K VIDEO | Messi a spart gheaţa la PSG chiar împotriva fostului său antrenor, Pep Guardiola. PSG - Manchester City 2-0, pe Look Sport+ şi Look 4K
VIDEO | Noapte memorabilă în Liga Campionilor, pe Look Sport. PSG – Man. City 2-0, Milan - Atletico 1-2, Porto - Liverpool 1-5, Real Madrid - Sheriff 1-2, Dortmund - Sporting 1-0, Leipzig - Brugge 1-2 VIDEO | Noapte memorabilă în Liga Campionilor, pe Look Sport. PSG – Man. City 2-0, Milan - Atletico 1-2, Porto - Liverpool 1-5, Real Madrid - Sheriff 1-2, Dortmund - Sporting 1-0, Leipzig - Brugge 1-2
VIDEO | Fanii contribuie la spectacolul Ligii Campionilor! Coregrafii impresionante înaintea meciurilor AC Milan - Atletico Madrid şi PSG - Manchester City VIDEO | Fanii contribuie la spectacolul Ligii Campionilor! Coregrafii impresionante înaintea meciurilor AC Milan - Atletico Madrid şi PSG - Manchester City
VIDEO | Kevin De Bruyne a scăpat de eliminare în prima repriză a meciului PSG - Manchester City, după un fault horror VIDEO | Kevin De Bruyne a scăpat de eliminare în prima repriză a meciului PSG - Manchester City, după un fault horror

Cristiano Ronaldo, dezamăgit de prima partidă în Champions League, de la revenirea la United. „N-a fost rezultatul pe care ni l-am dorit”

Manchester United Publicat de Daian Cutu pe 15 sep 2021

Young Boys Berna a produs surpriza primei serii a noii ediţii din Liga Campionilor. Elveţienii au reuşit să se impună în faţa lui Manchester United, după ce au fost conduşi cu 1-0. Pentru englezi a evoluat Cristiano Ronaldo, aflat la primul meci european, de la revenirea în tricoul ”diavolilor”.

Lusitanul a deschis scorul în minutul 13, după o pasă de senzaţie de la compatriotul Bruno Fernandes, performanţă însă insuficientă pentru a scoate măcar un punct. Ronaldo a postat un mesaj motivaţional, în care a punctat faptul că echipa trebuie să treacă peste eşec şi să strângă rândurile.

„N-a fost rezultatul pe care ni l-am dorit, dar acum e timpul să ne recuperăm şi să ne concentrăm pe meciul următor”, a postat lusitanul pe Twitter.