Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri

Croitoru e pregătit de meciul carierei. ”Sunt convins că dacă vom face acest lucru, avem şanse mari să ne calificăm”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 16 sep 2020

Partida FC Botoşani - Shkendija este programată, joi, de la ora 18.45, în direct pe Look Plus.

Antrenorul FC Botoşani, Marius Croitoru, a declarat, miercuri, că nu îl dezavantajează statutul de favorită al echipei lui în meciul cu Shkendija, din turul al doilea preliminar al Ligii Europa, dar a precizat că este pregătit şi pentru o întâlnire echilibrată, de 120 de minute şi lovituri de departajare

Tehnicianul moldovenilor este conştient că îl aşteaptă un meci greu, cu o miză uriaşă, echipa ar putea ajunge pentru prima dată în istorie în faza finală de calificare într-o cupă europeană

„Nu va fi uşor, dar suntem în faţa unui moment bun, istoric pentru clubul nostru şi atunci cu siguranţă jucătorii se vor ridica la acest nivel. Îmi doresc ca joi, la ora jocului, băieţii să fie în cea mai bună formă în primul rând mental. Fizic nu avem nicio problemă. Nu aş vrea să repetăm ceea ce s-a întâmplat în a doua repriză la Dinamo. Sunt convins că dacă vom face acest lucru, avem şanse mari să ne calificăm”

Croitoru a comentat meciul de vineri, cu Dinamo, încheiat la egalitate, scor 1-1, când jucătorii lui Botoşani au dominat prima repriză, dar au fost egalaţi cu o super execuţie în repriza secundă, pe fondul unei acalmii din partea formaţiei moldave.

Probabil au crezut că e de ajuns să facă pasul în spate ca să ţină de rezultat. Niciodată în viaţa mea nu le-am cerut şi nici nu am să le cer să se apere, indiferent cât e scorul. Dinamo m-a dominat, dar fără ocazii, trebuie să recunoaştem. Dinamo începe să redevină ceea ce a fost odată”, a spus Marius Croitoru, înainte de meciul cu macedonienii