VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!
Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare

Crotone - Inter 0-2. „Nerazzurrii”, aproape campioni, chiar dacă s-au chinuit cu ultima clasată

Serie A Publicat pe 1 mai 2021

Intrer s-a impus cu 2-0 pe terenul ultimei clasate, Crotone, şi este aproape campioană după aproape un deceniu de hegemonie juventină în Italia

Aproape 70 de minute le-au fost necesare celor de la Inter ca să încline balanţa în favoarea lor în meciul cu cea mai slabă echipă din Serie A. Servit de Lulkaku, danezul Eriksen a deschis scorul în minutul 69, însă lupta nu se încheiase.

Zarurile au fost aruncate târziu, în minutele suplimentare, când Hakimi a stabilit scorul final, 2-0 din minutul 90+2, iar oaspeţii au plecat cu toate punctele puse în joc.

Inter are acum 82 de puncte şi e aproape campioană. Dacă Atalanta se împiedică duminică, pe terenul lui Sassuolo, echipa lui Conte poate scoate şampaniile de la rece pentru a sărbători câştigarea titlului.