LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida! LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida!
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

CSM Bucureşti a făcut spectacol la Vâlcea, în Liga Campionilor! Adi Vasile: "Este o diferenţă la care doar visam"

Handbal Publicat de Andrei Ionascu pe 6 mar 2021

CSM Bucureşti a câştigat meciul din deplasare cu SCM Râmnicu Vâlcea, scor 33-24, în manşa tur din optimile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminine, în direct pe Look Sport+. Antrenorul echipei bucureştene, Adrian Vasile, s-a declarat surprins de această diferenţă de scor, pe fondul echilibrului din prima repriză.

CSM Bucureşti a condus la pauză cu 13-12. În repriza a doua, gazdele au fost de nerecunoscut, iar CSM Bucureşti a controlat jocul.

Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare a partidei, cu 13 goluri din 17 aruncări. Pentru CSM Bucureşti s-au mai remarcat Barbara Lazovic (7 goluri), Carmen Martin (4) şi Siraba Dembele (4).

Meciul retur va avea loc peste o săptămână, în Sala Polivalentă din Bucureşti.

"Este un echilibru real între cele două echipe. Este o diferenţă la care doar visam înainte de meci. Este foarte bine că avem maturitatea să gestionăm un meci foarte important şi, pe durata celor 60 de minute, să abordăm pas cu pas, minge cu minge. Cred că este un efort al întregii echipe. A fost echilibru în prima repriză. Faza de apărare a fost foarte importantă, am reuşit să legăm câteva minute fără să primim gol. Atacul a mers mai bine în repriza a doua, am prins încredere.

Cristina e decisivă de când a început să joace handbal! Returul trebuie jucat de la 0-0, de la concentrare mai mare decât meciul acesta, pentru că orice procent de relaxare poate fi plătit scump. Au fost multe meciuri care s-au întors. Sigur, diferenţa de scor este una mare, dar nu voi accepta nici cea mai mică relaxare", a spus Adrian Vasile, antrenorul echipei CSM Bucureşti.

Învingătoarea din această ‘dublă’ va întâlni în sferturile de finală ale Ligii Campionilor câştigătoarea din duelul ŢSKA Moscova - Krim Mercator Ljubljana. În tur, echipa slovenă s-a impus cu 25-20 pe teren propriu.