Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

CSM Bucureşti - Budcnost, duminică, ora 15:00, în direct pe Look Sport+. ”Tigroaicele” au parte de cel mai accesibil meci din grupele Ligii Campionilor

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 24 oct 2021

CSM Bucureşti s-a redresat, după un start modest în Liga Campionilor. Fetele lui Adi Vasile au trecut de Borussia Dortmund runda precedentă, formaţie care a condus grupa.

Urmează un meci aparent accesibil, contra fetelor de la Budcnost, duminică, de la ora 15:00, în direct pe Look Sport+. Muntenegrencele sunt doar o umbră a echipei care câştiga Liga Campionilor în 2012 şi 2015. Lotul este compus în mare parte din jucătoare locale.

Budcnost ocupă ultimul loc în grupă, cu 0 puncte şi un golaveraj de 90:123. După patru etape, clasamentul este condus de Rostov-Don 6 puncte, urmată de FTC Budapesta 6, Team Esbjerg 5, Borussia Dortmund 5, Brest 4, CSM Bucureşti 4, Podravka 2, Buducnost 0 puncte.

Faza play-off va avea loc între 26 martie - 3 aprilie, sferturile de finală între 30 aprilie - 8 mai, iar Turneul Final Four în 4-5 iunie, la Budapesta.

Deţinătoarea trofeului este Vipers Kristiansand din Norvegia.

În sezonul anterior, CSM Bucureşti a ratat calificarea la Turneul Final Four al Ligii Campionilor.