Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri

”Cu cine să joc tiki-taka?!” Situaţia la Barcelona e tot mai grea, iar Ronald Koeman a izbucnit

Barcelona Publicat de Daian Cutu pe 21 sep 2021

FC Barcelona terminat la egalitate scor 1-1 (0-1), meciul disputat, luni, pe teren propriu, cu Granada, în etapa a V-a a campionatului spaniol LaLiga.

Fără victorie în acest sezon, Granada a deschis scorul încă din minutul 2, prin Duarte. Gazdele au egalat in extremis, în minutul 90, prin Araujo.

După patru meciuri jucate (au şi o restanţă), echipa lui Ronald Koeman ocupă locul 7 în clasament, cu opt puncte, la egalitate cu FC Sevilla, tot patru jocuri, de pe locul 6, şi cu Osasuna şi Mallorca, de pe locurile 8 şi 9. Tehnicianul olandez a avut o reacţie dură la finele partidei.

”Hai să ne uităm pe lista convocaţilor. Nu aveam fotbalişti cu care să jucăm tiki-taka. Trebuie să ne facem jocul, dar daca meciul îţi cere altceva, atunci faci. Cred că am făcut un meci bun, iar dacă partida mai dura, puteam să câştigăm.

Am început cu 4-3-3, dar după pauză era nevoie de altceva. Barca de acum nu mai este Barca de acum opt ani. Cu Ansu Fati şi Dembele lucrurile pot sta altfel, pentru că putem avea mai multă profunzime”, a conchis Koeman.