Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri

CULIO EXPLICĂ CE TREBUIE SĂ FACĂ CFR CA SĂ SE CALIFICE ÎN PRIMĂVARA EUROPEANĂ. „SĂ JUCĂM CU CELTIC CA ÎN REPRIZA A DOUA CU LAZIO”

Europa League Publicat pe 29 nov 2019

CFR a pierdut în deplasarea de pe „Olimpico”, 0-1 cu Lazio, dar a făcut un joc consistent în repriza secundă, când a ratat o mulţime de ocazii. În schimb, campionii României au avut o evoluţie mai palidă în primele 45 de minute. Atunci s-a făcut diferenţa, spune Emanuel Culio, care nu-şi explică motivele pentru care el şi colegii săi au jucat mai slab în prima repriză.

„Chiar nu ştiu de ce am jucat aşa în prima repriză. În repriza a doua, echipa a fost incredibilă! Am avut 4-5 ocazii mari, dar n-am putut marca. Dar în partea a doua CFR a avut multă personalitate. Dacă jucăm aşa cu Celtic, ca în repriza a doua cu Lazio, ne calificăm! Însă dacă jucăm ca în prima repriză, chiar nu avem nicio şansă”, a spus argentinianul, în direct pe Look Plus.

CFR Cluj are nevoie de un punct în ultimul meci, pe 12 decembrie, acasă, cu Celtic, pentru a se califica în primăvara europeană. CFR poate accede în 16-imile Europa League chiar şi cu o înfrângere în ultima partidă, dar cu condiţia ca Lazio să nu câştige în Franţa, în faţa celor de la Rennes.