VIDEO | Academica Clinceni - Dinamo, ACUM, în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay. Deschidere de scor în minutul 33 VIDEO | Academica Clinceni - Dinamo, ACUM, în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay. Deschidere de scor în minutul 33
VIDEO | Monopostul lui Leclerc, distrus într-un accident la antrenamentele de la GP-ul Arabiei Saudite. Pilotul nu are probleme de sănătate VIDEO | Monopostul lui Leclerc, distrus într-un accident la antrenamentele de la GP-ul Arabiei Saudite. Pilotul nu are probleme de sănătate
Florinel Coman, refăcut pentru meciul FCSB – UTA Florinel Coman, refăcut pentru meciul FCSB – UTA
Focar de coronavirus la OCS Lille: sunt infectaţi aproximativ 30 de angajaţi
Anunţ surprinzător de 1 decembrie, în presa din Turcia! Galatasaray intenţionează să-l transfere pe Florin Tănase de la FCSB. UPDATE: Ultimele noutăţi  Anunţ surprinzător de 1 decembrie, în presa din Turcia! Galatasaray intenţionează să-l transfere pe Florin Tănase de la FCSB. UPDATE: Ultimele noutăţi
VIDEO | România - Iran 39-11. Debut facil la turneul final din Spania umbrit de accidentarea gravă a Oanei Borş VIDEO | România - Iran 39-11. Debut facil la turneul final din Spania umbrit de accidentarea gravă a Oanei Borş

Cum s-au descurcat Nicolae Stanciu, Răzvan Lucescu şi Alexandru Mitriţă în Conference League. Tottenham s-a făcut de râs

Conference League Publicat pe 25 nov 2021

Formaţiile Slavia Praga, la care joacă Nicolae Stanciu, şi PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alexandru Mitriţă în componenţă, au obţinut remize în partidele disputate, joi, în grupele Conference League.

În grupa E, Slavia a terminat la egalitate cu Feyenoord, acasă, scor 2-2. Au marcat Olayinka ’12 şi Kuchta ’66 pentru Slavia, respectiv Dessers ’31, ‘90+3 pentru Feyenoord. De la oaspeţi a fost eliminat Til, în minutul 37. Stanciu a jucat pe toată durata partidei. În celălalt meci din grupă, Maccabi Haifa a pierdut în faţa echipei Union Berlin, scor 0-1.

Feyenoord a câştigat grupa şi s-a calificat în faza următoare a competiţiei.

În grupa F, PAOK a remizat în deplasare cu Slovan Bratislava, scor 0-0. Mitriţă a intrat pe teren în minutul 86. În cealaltă partidă din grupă, FC Copenhaga a învins cu 4-0 Lincoln Red Imps. FC Copenhaga a câştigat grupa şi s-a califcat în faza următoare.

În grupa G, Tottenham a fost învinsă în deplasare de Mura, scor 2-1 (goluri Horvat ’11, Marosa ‘90+5 / Kane ’72). În minutul 31, de la Tottenham a fost eliminat Sessegnon. Tot în grupa G, Rennes a remizat cu Vitesse, scor 3-3. Rennes a câştigat grupa şi s-a calificat în faza următoare.

În grupa H, Kairat Almaty a pierdut cu FC Basel, scor 2-3, şi Qarabag a remizat cu Omonia Nicosia, scor 2-2.