Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord
La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin
VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren
”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată ”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată
E gata! Prima lovitură de la Rapid din această vară. Jucătorul a fost anunţat în Giuleşti E gata! Prima lovitură de la Rapid din această vară. Jucătorul a fost anunţat în Giuleşti
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Abdallah, intrare horror la Benzar VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Abdallah, intrare horror la Benzar

Cum s-au descurcat Nicolae Stanciu, Răzvan Lucescu şi Alexandru Mitriţă în Conference League. Tottenham s-a făcut de râs

Conference League Publicat pe 25 nov 2021

Formaţiile Slavia Praga, la care joacă Nicolae Stanciu, şi PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alexandru Mitriţă în componenţă, au obţinut remize în partidele disputate, joi, în grupele Conference League.

În grupa E, Slavia a terminat la egalitate cu Feyenoord, acasă, scor 2-2. Au marcat Olayinka ’12 şi Kuchta ’66 pentru Slavia, respectiv Dessers ’31, ‘90+3 pentru Feyenoord. De la oaspeţi a fost eliminat Til, în minutul 37. Stanciu a jucat pe toată durata partidei. În celălalt meci din grupă, Maccabi Haifa a pierdut în faţa echipei Union Berlin, scor 0-1.

Feyenoord a câştigat grupa şi s-a calificat în faza următoare a competiţiei.

În grupa F, PAOK a remizat în deplasare cu Slovan Bratislava, scor 0-0. Mitriţă a intrat pe teren în minutul 86. În cealaltă partidă din grupă, FC Copenhaga a învins cu 4-0 Lincoln Red Imps. FC Copenhaga a câştigat grupa şi s-a califcat în faza următoare.

În grupa G, Tottenham a fost învinsă în deplasare de Mura, scor 2-1 (goluri Horvat ’11, Marosa ‘90+5 / Kane ’72). În minutul 31, de la Tottenham a fost eliminat Sessegnon. Tot în grupa G, Rennes a remizat cu Vitesse, scor 3-3. Rennes a câştigat grupa şi s-a calificat în faza următoare.

În grupa H, Kairat Almaty a pierdut cu FC Basel, scor 2-3, şi Qarabag a remizat cu Omonia Nicosia, scor 2-2.