Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza
O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare
Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia
Gabi Tamaş revine pe teren Gabi Tamaş revine pe teren
NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova
Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă" Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă"

Cupa României: CSA Steaua, eliminare surprinzătoare. O partidă s-a terminat 7-0. Rezultatele din turul II

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 22 sep 2020

CSA Steaua a părăsit surprinzător Cupa României, în turul II, după ce a pierdut pe teren propriu, cu scorul de 1-0, contra celor de la SC Popeşti Leordeni.

Unicul gol a fost marcat de Alexandru Mărgărit, în minutul 77. Pe final, formaţia ”militară” s-a năpustit în atac, dar defensiva ilfovenilor a rezistat cu stoicism, până în minutul 90, când un fundaş a făcut henţ în careu, dar Chipirliu a ratat de la punctul cu var.

Scorul zilei a fost reuşit de Unirea Dej, care a învins cu 7-0 pe Unu Fotbal Club Gloria, continuatoarea echipei Gloria Bistriţa.

Rezultate Cupa României, turul II:

Unirea Dej – Unu Fotbal Club Gloria 7-0
CSM Sighetu Marmaţiei – Sportul Şimleu Silvaniei 1-2
CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea 8-7 după lovituri de departajare (2-2 după 90 şi 120 de minute, 6-5 la lovituri de departajare)
Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova 0-2
Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Pecica 3-1
Pobeda Star Bisnov – CSC Dumbrăviţa 0-1 după prelungiri (0-0 după 90 de minute, 0-1 în prelungiri)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara 4-1
Unirea Ungheni – AFC Odorheiu Secuiesc 0-1
CSO Cugir – Viitorul Şelimbăr 3-4
Viitorul Dăeşti – Flacăra Horezu 5-0
FC Pucioasa – Flacăra Moreni 2-1
Metalul Buzău – CS Blejoi 7-6 după lovituri de departajare (2-2 după 90 şi 120 de minute, 5-4 la lovituri de departajare)
CSM Bacău – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-4
CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 0-2 după prelungiri (0-0 după 90 de minute, 0-2 în prelungiri)