CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Otele reduce diferenţa VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Otele reduce diferenţa
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Cupa României, turul I. CSA Steaua se califică, după o victorie la scor cu Baloteşti. O altă echipă a câştigat categoric. Rezultatele complete

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 9 sep 2020

Cupa României a început în mod tradiţional, cu partide care implică formaţii din ligile inferioare. CSA Steaua este cel mai sonor nume care a evoluat miercuri. ”Militarii” au câştigat cu 6-0, contra colegei de serie, CS Baloteşti.

Tot de o manieră categorică s-au calificat cei de la Sporting Roşiori, care au dispus cu 7-1 de cei de la Dunărea Giurgiu.

Nouă partide nu s-au disputat.

Cupa României, turul I:

MINERUL COSTEŞTI – VIITORUL DĂEŞTI 0-5
CSM DEVA – CSC GHIRODA ŞI GIARMATA VII  0-1
ACS POBEDA STAR BISNOV – FORTUNA BECICHERECU MIC 4-2
ACS POLI TIMIŞOARA – GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI  4-6 (2-2 după 90 şi 120 de minute, 2-4 la lovituri de departajare)
SPORTUL ŞIMLEU SILVANIEI – SCM ZALĂU 8-7 (1-1 după 90 şi 120 de minute, 7-6 la loviturile de departajare)
CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA – AFC UNIREA 1924  3-5
SĂNĂTATEA CLUJ – UNIREA DEJ  2-4 (1-1 după 90 de minute, 1-3 în prelungiri)
ARIEŞUL MIHAI VITEAZU – INDUSTRIA GALDA  0-3 (la ”masa verde”, gazdele nu au avut vizele medicale pe carnetele de joc)
AFC ODORHEIU SECUIESC – AVÂNTUL REGHIN  2-0
KSE TÂRGU SECUIESC – SR BRAŞOV 4-6 (1-1 după 90 şi 120 de minute, 3-5 la lovituri de departajare)
OLIMPIC ZĂRNEŞTI – OLIMPIC CETATE RÂŞNOV 1-0
DUNĂREA GIURGIU – SPORTING ROŞIORI  1-7
STEAUA BUCUREŞTI – CS BALOTEŞTI 6-0
ÎNFRĂŢIREA JILAVELE – RECOLTA GHEORGHE DOJA 1-3
CSM RÂMNICU SĂRAT – METALUL BUZĂU  1-2
FLACĂRA MIHAIL KOGĂLNICEANU – DACIA UNIREA BRĂILA 0-4
CSM VASLUI – HUŞANA HUŞI  0-5
VICTORIA GUGEŞTI – SPORTING LIEŞTI  0-4