Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea

"Dacă a existat vreodată un motiv pentru a ieşi dintr-un meci, acesta este..." UNICAT: De ce a fost schimbat la pauză Florian Grillitsch, de la Hoffenheim

Europa League Publicat pe 23 oct 2020

Mijlocaşul Florian Grillitsch de la Hoffenheim a fost schimbat la pauza meciului de joi, de pe teren propriu, cu Steaua Roşie Belgrad din Liga Europa pentru a merge la spital şi asista la naşterea copilului său, informează presa internaţională.

"Dacă a existat vreodată un motiv pentru a ieşi dintr-un meci, acesta este... Florian Grillitsch a plecat pentru naşterea copilului său", au scris pe Twitter cei de la Hoffenheim, la pauză.

"Nu e nimic de discutat despre înlocuirea lui Florian Grillitsch. Sperăm că el şi partenera lui vor avea un bebeluş @EuropaLeague sănătos", a afirmat antrenorul Sebastian Hoeness, tot pe reţelele de socializare.

Soţia jucătorului austriac a născut o fetiţă şi atât mama, cât şi copilul se simt bine, potrivit presei germane.

Socrul la pauză, când Diadie Samassekou l-a înlocuit pe Florian Grillitsch, era 0-0.

Echipa germană a marcat două goluri în a doua repriză, prin Christoph Baumgartner '64 and Munas Dabbur '90+3, şi s-a impus cu 2-0, în prima etapă a Grupei L a Ligii Europa.