VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”
VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte
VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă” VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă”
”M-au angajat pentru a prinde play-off-ul şi s-au pricopsit cu o promovare”. Adrian Mihalcea a reuşit un miracol la Slobozia ”M-au angajat pentru a prinde play-off-ul şi s-au pricopsit cu o promovare”. Adrian Mihalcea a reuşit un miracol la Slobozia

Dacă e weekend, atunci e Bundesliga pe canalele Look. Bayern o zdrobeşte pe Dusseldorf. Suspans pentru locul secund şi la retrogradare

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 29 mai 2020

După o etapă intermediară în care derby-ul dintre Bayern Munchen şi Borussia Dortmund a ţinut capul de afiş, după doar o zi de pauză meciurile din Germania revin în direct pe Look Sport şi Look Plus.

Mâine avem meciul dintre Freiburg şi Bayer Leverkusen, oaspeţii fiind obligaţi să câştige pentru a rămâne în cursa pentru locul secund. În prezent fiind la 4 puncte de Borussia Dortmund, care se pare că a cedat ritmului impus de Bayern şi mai are şanse mici la titlu.

Sâmbătă, liderul are meci acasă cu Dusseldorf, deşi aparent meciul e unul facil, adversarul fiind pe locul 16, echipa pregătită de Uwe Rosler nu a pierdut niciun meci de la reluarea campionatului şi e foarte aproape de un loc care să o menţină şi în sezonul următor în Bundesliga.

Cel mai important meci al zilei de duminică este Padeborn - Dortmund. Oaspeţii nu au voie să facă niciun pas greşit pe terenul ultimei clasate pentru a rămâne pe locul 2 şi a mai spera să prindă liderul. De asemenea, în cazul unui nou insucces, soarta lui Lucien Favre cel mai probabil va fi pecetluită, tehnicianul fiind la un pas de înlocuirea de la echipă.

Etapa se încheie luni, pe Look Plus, cu duelul dintre Koln şi Leipzig. Gazdele sunt pe un liniştitor loc 11, în schib adversarii sunt pe 3, la doar două puncte de Dortmund, aşadar ne aşteptăm la un meci spectaculos şi cu multe goluri, dată fiind miza.