VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Dan Petrescu renunţă la un jucător folosit de Şumudică în 14 meciuri!

Superliga Publicat pe 18 sep 2021

Dan Petrescu e într-o continuă curăţenie la CFR Cluj, iar următorul jucător care va pleca de la campioana Rmâniei este argentinianul Jonathan Rodriguez (31 de ani), mijlocaş central adus în această vară, de la FC Botoşani.

Dacă Şumudică l-a folosit destul de des pe sud-americand în debutul sezonului, Petrescu are alte planuri pentru poziţiile de la mijlocul terenului, acolo unde mizează pe Bordeianu şi Culio. Astfel, Rodriguez nu a prins minute la Botoşani, a rămas în afara lotului pentru partida cu Jablonec, din Conference League, iar aventura sa în Gruia se va termina mai repede decât anticipa. Conform Spotmedia, Petrescu ar fi vrut să-l de afară încă din momentul sosirii sale la Cluj, dar argentinianul a refuzat să plece. Acum, mesajul antrenorului e cât se poate de clar: Rodriguez nu intră în planurile sale şi argentinianul fie va pleca liber de contract, fie va fi împrumutat la o altă echipă.

De altfel, Bursucul l-a adus de curând pe ghanezul Nana Boateng, de la KuPS, cel care a intrat pe teren în finalul meciului cu Jablonec.

14 meciuri a jucat Rodriguez în acest sezon sub comanda lui Marius Şumudică.

2024 e anul în care expiră contractul mijlocaşului coat la 750.000 de euro.