VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

Daniel Opriţa vede partea bună din remiza cu Şelimbăr. ”E bine că am jucat fotbal, a doua repriză am jucat fotbal”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 20 sep 2021

Rezultat surprinzător în Liga 2. CSA Steaua a reuşit doar o remiză, în faţa nou promovatei CS Şelimbăr, scor 0-0. „Militarii” au dominat autoritar acest duel, însă nu au reuşit să marcheze golul câştigător. Posesia şi control jocului le-au aparţinut, dar prima ocazie importantă a venit abia în minutul 52. Răsdan a trimis în bară.

După acest rezultat, CSA se află pe locul 5 în clasament, cu 14 puncte acumulate. O victorie i-ar fi dus pe locul 4. Şelimbăr se află pe locul 10, cu 10 puncte acumulate. După 3 înfrângeri consecutive, au urmat două victorii şi acum un egal cu una dintre cele mai solide formaţii din Liga 2.

”Când nu intri concentrat de la început şi mă vedeţi şi pe mine, nu există la mine să spun că e meci uşor, dar dacă aşa intră, asta e. E greu să te mai concentrezi în timpul jocului dacă nu eşti de la început. Prima repriză am jucat într-un ritm bătrânescu, 2 pe 4, toată lumea mingea la picior.

Nu e o tragedie, ce pot să fac pentru viitor? E bine că am jucat fotbal, a doua repriză am jucat fotbal. Am contribuit, am avut ocazii, ce puteam face mai mult dacă n-a intrat mingea în poartă?”
, a declarat antrenorul ”militarilor” la finele partidei.