”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Dario Bonetti, cu gândul la fani, după succesul cu Clinceni. ”Am jucători buni, care încep să înţeleagă că trebuie să joace ca o echipă”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 3 aug 2021

Tehnicianul Dario Bonetti a declarat, luni seară, că meciul câştigat de Dinamo cu Academica Clinceni a fost unul de calitate, subliniind că are jucători buni, care au meritat victoria.

"A fost un meci de calitate, am jucători buni, care încep să înţeleagă că trebuie să joace ca o echipă. Trebuie să nu aibă complexe să joace, mai ales în situaţia în care suntem noi. Trebuie să luăm fiecare meci în parte, să facem lucrurile pas cu pas, sunt încrezător că ne putem îmbunătăţi jocul. Suntem aici să jucăm fotbal, nu să facem petrecere. Este o victorie pentru suporteri şi sunt foarte fericit pentru jucători", a declarat Bonetti, la flash-interviuri.

Dinamo a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Academica Clinceni, în etapa a treia a Ligii I. Dinamoviştii au reuşit să obţină victoria după ce au fost conduşi cu 1-0.

Academica Clinceni a deschis scorul prin Cioiu, în minutul 37, însă Dinamo a revenit şi a punctat prin Sorescu (45+4', 90+4') şi Mihaiu (71').