Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

Dario Bonetti, lăudat de fanii dinamovişti, în ciuda eşecului cu FC U Craiova. PCH: "Ai inventat nişte jucători de viitor şi ai reinventat alţii mai vechi"

Dinamo Publicat de Andrei Ionascu pe 27 iul 2021

Dinamo a pierdut meciul din deplasare cu FC U Craiova, scor 0-1, în etapa a doua din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport+ şi pe www.primaplay.ro. În ciuda acestui eşec, fanii din Peluza ‘Cătălin Hîldan’ au apreciat evoluţia jucătorilor tineri şi l-au lăudat pe antrenorul Dario Bonetti.

Aseară, Bonetti a declarat că lipsa de experienţă a unor jucători, dar şi pregătirea fizică deficitară sunt piedici importante pentru evoluţia echipei.

Unicul gol al meciului din Bănie a fost marcat de către Hugo Vieira, cu capul, în minutul 65.

Dinamo rămâne cu trei puncte în clasamentul Ligii 1 şi va juca în etapa a treia cu Academica Clinceni, pe teren propriu.

"Dinamo Under 18 a pierdut meciul, dar i-am văzut pe juniorii noştri în creşetere. Nu e greu să debutezi în echipa mare, sub presiunea reflectoarelor, a publicului şi a faptului că joci într-o formulă pe care ai văzut-o doar la câteva antrenamente. Să treci peste emoţii şi să joci cu dezinvoltură. Să alergi până în ultimul minut, în faţa unui adversar matur, care în ultimele 20 de minute nu ştie pe unde să ascundă mingile...

Respect, Dario Bonetti pentru curajul insuflat acestor copii! Ai inventat nişte jucători de viitor şi ai reinventat alţii mai vechi. Dacă intra bara lui Don Balon, ar fi fost spectacol.

SUNTEM CU VOI MEREU, SUNTEM CU VOI MEREU, SUNTEM CU VOI MEREU, NU VĂ VOM LĂSA LA GREU!", este mesajul PCH, postat pe Facebook.

Sursa foto: Sport Pictures