David Alaba, primul mare transfer al Barcelonei în noul mandat al lui Joan Laporta

La Liga Publicat pe 9 mar 2021

Fundaşul austriac al echipei Bayern Munchen, David Alaba, şi-a dat acordul verbal pentru a merge la FC Barcelona, informează El Mundo Deportivo.

Apărătorul, care joacă la Bayern de 13 ani, va părăsi clubul bavarez la finalul sezonului, iar Joan Laporta, noul preşedinte de pe Camp Nou, l-a transformat în marele obiectiv al startului mandatului său.

El mai este dorit de Paris Saint-Germain şi Real Madrid.

Potrivit El Mundo Deportivo, singura problemă în avansarea negocierilor este reprezentată de situaţia financiară a clubului catalan.