”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

De la UTA, în Liga 2. Pleaşcă va semna zilele următoare cu Pandurii

Liga II Publicat pe 16 feb 2021

Marian Pleaşcă (31 de ani) este pe cale să se întoarcă la echipa pentru care a avut cele mai bune momente ale carierei, la Pandurii. Fundaşul de bandă chiar a început antrenamentele cu gorjenii, urmând să fie legitimat, se pare, zilele următoare. El este acum liber de contract, după ce a reziliat cu UTA.

La Arad, a prins doar două meciuri, ambele în Casa Liga 1. Acum, Pleaşcă nu a mai primit vreo ofertă de la echipe din prima divizie, motiv pentru care a găsit o propunere tocmai de la ultima clasată din Liga 2.

Pleaşcă a prins, anii trecuţi când a fost legitimat la echipa din Târgu Jiu, aproape 100 de partide, a marcat de trei ori şi a oferit cinci pase de gol. A mai jucat pentru Gaz Metan Mediaş (19 meciuri), FCSB (13 meciuri şi un gol), FC Voluntari (10 goluri şi o pasă de gol).

Transfermarkt îi oferă o cotă de piaţă jucătorului născut la Caracal de 100.000 de euro.