Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Dennis Man, din nou decisiv pentru FCSB. ”Nici noi nu am reuşit să facem un joc prea bun astăzi, dar şi echipele mari, când au zile mai proaste, de multe ori câştigă”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 19 oct 2020

FCSB a plecat cu trei puncte de la Călăraşi, după 2-0 cu Academica Clinceni, graţie reuşitelor frumoase semnate de Dennis Man (minutul 86) şi Olimpiu Moruţan (minutul 89). Trupa lui Petrea are cel mai bun atac din Casa Liga 1, cu 17 goluri, a egalat CFR în clasament (15 puncte) şi a ajuns la şase lungimi în spatele liderului U Craiova.

Dennis Man a fost din nou decisiv pentru FCSB. Acesta a deschis scorul pe final de meci, iar la flash-interviuri a declarat că a fost un meci foarte greu, în faţa unui adversar care a practicat un joc defensiv foarte bun.

"Am întâlnit o echipă care mai mult a jucat defensiv. Au stat acolo la ei, în propria jumătate, au fost preocupaţi mai mult să dea mingi lungi. A fost un meci greu, dar important este că am luat cele trei puncte.

Când o echipă se apără, e greu să o desfaci pe 16 metri. Nici noi nu am reuşit să facem un joc prea bun astăzi, dar şi echipele mari, când au zile mai proaste, de multe ori câştigă. Un meci nu prea reuşit făcut de noi, dar sunt meciuri şi de acest gen. Trebuie să muncim mai mult şi, de la următorul meci, să arătăm altfel", a declarat Dennis Man.