LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida! LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida!
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

”Din păcate, am luat gol foarte repede, dintr-o prostie”. Ovidiu Herea, supărat, după ce a ratat şansa de a fi lider cu Metaloglobus în Liga 2

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 24 nov 2020

FC ”U” Craiova s-a desprins în fruntea Ligii 2, după un succes acasă, cu scorul de 1-0, contra celor de la Metaloglobus. Oltenii au început furibund partida, iar Bălan a marcat în minutul 4, după care, formaţia din capitală a forţat egalarea, fără succes.

În urma acestui rezultat, cei de la Craiova fac 27 de puncte, cu 4 puncte mai mult decât ASU Politehnica Timişoara.

Imediat după meci, veteranul Ovidiu Herea a declarat că este foarte dezamăgit de faptul că nu a reuşit să urce cu cei de la Metaloglobus pe primul loc în clasament la finele acestui an.

”Din păcate, am luat gol foarte repede, dintr-o prostie, din punctul meu de vedere. Apoi ne-a fost greu să mai revenim, deşi am avut ocazii bune de a marca, dar nu le-am fructificat, şi cam aşa s-a scris istoria jocului. Asta e viaţa. Acum nu mai putem schimba nimic şi trebuie să mergem înainte. Cred că şi emoţiile şi-au spus cuvântul, în rândul jucătorilor cei tineri. Ne doream să câştigăm. În afară de primele minute, când nu ne aşteptam să luăm gol, am avut un joc bun. Am dominat, ca şi posesie, dar am avut şi ocazii mari. Dacă reuşeam să egalăm până-n pauză, cu siguranţă aveam mai multe şanse să-i prindem pe contraatac, fiindcă adversarii trebuiau să iasă la joc”, a spus Ovidiu Herea la finalul partidei cu ”FC U” Craiova.