Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României

Dinamo are emoţii în privinţa participării în Liga Campionilor la handbal masculin

Handbal Publicat de Andrei Ionascu pe 22 iun 2021

Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a cerut wild-card pentru Liga Campionilor în stagiunea viitoare, alături de alte 11 formaţii din Europa. În total, 22 de echipe au aplicat pentru cele 16 locuri, iar lista va fi anunţată de EHF pe 28 iunie.

Zece echipe din cele 22 au asigurată participarea prin câştigarea titlului naţional, iar dintre celelalte 12, care au cerut wild-card, EHF va alege doar şase pentru a completa la startul Ligii Campionilor 16 formaţii.

Forul european va anunţa lista de 16 participante în 28 iunie, după şedinţa Comitetului Executiv.

Dinamo Bucureşti nu a putut evolua în Liga Campionilor în sezonul recent încheiat, după ce titlul naţional nu s-a acord în România din cauza situaţiei pandemice. EHF nu a luat în considerare cererea de wild-card din partea Dinamo Bucureşti, care a evoluat în Cupa EHF.

Tragerea la sorţi a grupelor Ligii Campionilor va avea loc în 2 iulie, la Viena.

Sursa foto: Facebook CS Dinamo