Dobre câştigă duelul românesc din Ligue 1 cu Ursea, dar echipa sa are şanse infime să scape de la retrogradare

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 18 apr 2021

Formaţia Dijon, la care joacă Alex Dobre, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa antrenată de Adrian Ursea, OGC Nice, într-un meci din etapa a XXXIII-a a campionatului Franţei.

Golurile au fost marcate de Chafik ’49 şi Benzia ’77 (penalti).

Alex Dobre a intrat pe teren în minutul 75.

Alte rezultate din Ligue 1:

Brest – Lens 1-1

Au marcat: Cardona ’37 / Kakuta ’72 (penalti)

În minutul 89, de la Brest a fost eliminat Lucas. Au fost eliminaţi şi doi jucători de la Lens, Fortes ’81 şi Banza ’89.

Nimes – Strasbourg 1-1

Au marcat: Ripart ’54 / Lienard ‘82

În minutul 47, de la Strasbourg a fost eliminat Guilbert.

Reims – Metz 0-0

Bordeaux – Monaco 0-3

Au marcat: Volland ’29, Martins ’47, Jovetic ‘90

În minutul 78, de la gazde a fost eliminat Lacoux.