Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.
FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară
Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire

Doliu în handbalul mondial! A murit portarul naţionalei Portugaliei, Alfredo Quintana

Handbal Publicat de Andrei Ionascu pe 26 feb 2021

Portarul selecţionatei masculine de handbal a Portugaliei, Alfredo Quintana, a murit azi, după ce a suferit, luni, un stop cardio-respirator în timpul unui antrenament.

Luni, handbalistul în vârstă de 32 de ani a fost stabilizat de către paramedicii sosiţi la faţa locului, apoi a fost transportat la spital şi se afla în comă indusă.

Alfredo Quintana a jucat pentru naţionala Portugaliei din 2014 şi a strâns peste 70 de meciuri. Luna trecută, a participat la Campionatul Mondial din Egipt.

"Alfredo Quintana a murit azi la prânz. Pierderea, nu atât a sportivului, cât a omului Alfredo Quintana, este pe cât de grea, pe atât de neaşteptată. Clubul FC Porto este în doliu'', se arată într-un comunicat.