VIDEO EXCLUSIV | Radu Banciu "dezamorsează" transferul lui Man: "Nu cred că suma e reală. Nu va face purici acolo, nu are nici 1% şanse să se impună" VIDEO EXCLUSIV | Radu Banciu "dezamorsează" transferul lui Man: "Nu cred că suma e reală. Nu va face purici acolo, nu are nici 1% şanse să se impună"
VIDEO | Hermannstadt - Chindia, LIVE pe Look Sport. Sibienii conduc la pauză VIDEO | Hermannstadt - Chindia, LIVE pe Look Sport. Sibienii conduc la pauză
"Voiau să ştie lucruri legate de calităţile lui tehnico-tactice". Omul sunat de Parma pentru a-l descrie pe Man "Voiau să ştie lucruri legate de calităţile lui tehnico-tactice". Omul sunat de Parma pentru a-l descrie pe Man
Noul stadion Arcul de Triumf, sursă de scandal! Ministerul Tineretului şi Sportului, acuzat că vrea să "naţionalizeze" arena Noul stadion Arcul de Triumf, sursă de scandal! Ministerul Tineretului şi Sportului, acuzat că vrea să "naţionalizeze" arena
Petrea şi Neubert au mers la Becali şi l-au întrebat dacă are de gând să-i schimbe. Antrenorul de care se tem şi răspunsul primit Petrea şi Neubert au mers la Becali şi l-au întrebat dacă are de gând să-i schimbe. Antrenorul de care se tem şi răspunsul primit
ULTIMA ORĂ | Dennis Man a ajuns la Parma, împreună cu Giovanni Becali şi cu tatăl său. GALERIE FOTO ULTIMA ORĂ | Dennis Man a ajuns la Parma, împreună cu Giovanni Becali şi cu tatăl său. GALERIE FOTO

Dortmund, eşec clar cu Feyenoord. S-a jucat într-un sistem inedit

Borussia Dortmund Publicat de Daian Cutu pe 22 aug 2020

Borussia Dortmund a pierdut partida de verificare, disputată contra celor de la Feyenoord, cu scorul de 3-1. S-au jucat doar 60 de minute a câte două reprize de 30 de minute.

Lucien Febvre a început cu aproape toată echipa de bază, cu Haaland în prim plan, dar totuşi nu a putut obţine un rezultat foarte bun contra olandezilor, care au condus cu 3-0, prin ”dubla” lui Jorgensen si reuşita lui Botteghin. În timp ce pentru gruparea din Bundesliga, Witsel a marcat golul de onoare.

Tot azi, Dortmund a jucat un meci amical, tot pe sistem de două reprize a 30 de minute, pe care l-a câştigat cu Duisburg, scor 5-1.