NEWS ALERT: Un fotbalist al echipei naţionale a fost depistat cu Coronavirus. Mirel Rădoi nu îl mai poate convoca pentru meciul din noiembrie NEWS ALERT: Un fotbalist al echipei naţionale a fost depistat cu Coronavirus. Mirel Rădoi nu îl mai poate convoca pentru meciul din noiembrie
Reacţia lui Djokovic, după ce a fost învins categoric de un lucky-looser, la turneul de la Viena. ”A fost mai bun în fiecare segment al jocului” Reacţia lui Djokovic, după ce a fost învins categoric de un lucky-looser, la turneul de la Viena. ”A fost mai bun în fiecare segment al jocului”
Repetă jocul bun din El Clasico sau pe cel modest din Champions League? Real Madrid - Huesca, sâmbătă, ora 15:00, în direct pe Look Sport+. Echipele probabile Repetă jocul bun din El Clasico sau pe cel modest din Champions League? Real Madrid - Huesca, sâmbătă, ora 15:00, în direct pe Look Sport+. Echipele probabile
Fără paşi greşiţi pentru olteni, dacă vor să mai fie pe primul loc. Hermannstadt - Universitatea Craiova, sâmbătă, ora 21:45, în direct pe Look Sport+. Echipele probabile Fără paşi greşiţi pentru olteni, dacă vor să mai fie pe primul loc. Hermannstadt - Universitatea Craiova, sâmbătă, ora 21:45, în direct pe Look Sport+. Echipele probabile
Derby de play-off în Moldova. FC Botoşani - UTA Arad, sâmbătă, ora 19:15, în direct pe Look Sport+. Echipele probabile Derby de play-off în Moldova. FC Botoşani - UTA Arad, sâmbătă, ora 19:15, în direct pe Look Sport+. Echipele probabile
Academica Clinceni - Sepsi Sfântu-Gheorghe, sâmbătă, ora 12:30, în direct pe Look Sport+. Oaspeţii pot urca pe locul secund dacă bat. Echipele probabile Academica Clinceni - Sepsi Sfântu-Gheorghe, sâmbătă, ora 12:30, în direct pe Look Sport+. Oaspeţii pot urca pe locul secund dacă bat. Echipele probabile

Dortmund, eşec clar cu Feyenoord. S-a jucat într-un sistem inedit

Borussia Dortmund Publicat de Daian Cutu pe 22 aug 2020

Borussia Dortmund a pierdut partida de verificare, disputată contra celor de la Feyenoord, cu scorul de 3-1. S-au jucat doar 60 de minute a câte două reprize de 30 de minute.

Lucien Febvre a început cu aproape toată echipa de bază, cu Haaland în prim plan, dar totuşi nu a putut obţine un rezultat foarte bun contra olandezilor, care au condus cu 3-0, prin ”dubla” lui Jorgensen si reuşita lui Botteghin. În timp ce pentru gruparea din Bundesliga, Witsel a marcat golul de onoare.

Tot azi, Dortmund a jucat un meci amical, tot pe sistem de două reprize a 30 de minute, pe care l-a câştigat cu Duisburg, scor 5-1.