E gata! Cine o va pregăti pe Rapid până la finalul sezonului E gata! Cine o va pregăti pe Rapid până la finalul sezonului
Lovitură spectaculoasă pregătită de un club din Superligă! Simona Halep ar putea intra în fotbal Lovitură spectaculoasă pregătită de un club din Superligă! Simona Halep ar putea intra în fotbal
Vivi Răchită a dezvăluit trei episoade halucinante de pe vremea ”Cooperativei”! ”Cu pistol pe masă” Vivi Răchită a dezvăluit trei episoade halucinante de pe vremea ”Cooperativei”! ”Cu pistol pe masă”
VIDEO | Flacăra Olimpică a fost aprinsă VIDEO | Flacăra Olimpică a fost aprinsă
NEWS ALERT | Un jucător cu meciuri la echipa naţională, OUT pentru şase luni NEWS ALERT | Un jucător cu meciuri la echipa naţională, OUT pentru şase luni
Focus 18 urcă Prima TV pe locul IV în audienţe în rândul publicului 21-59, la nivel naţional Focus 18 urcă Prima TV pe locul IV în audienţe în rândul publicului 21-59, la nivel naţional

Dortmund, recital în primul amical al verii. Haaland, one man show

Borussia Dortmund Publicat de Daian Cutu pe 12 aug 2020

Primul amical al verii a fost de bun augur pentru cei de la Borussia Dortmund, care a câştigat cu 6-0 confruntarea cu austriecii de la Altach.

Lucien Febvre a început partida cu o mare parte din jucătorii de bază, de menţionat ar fi titularizarea lui Bellingham, tânărul fotbalist adus recent de la Birmingham. Scorul a fost deschis de Reyna, iar la scurt timp a intrat la rampă starul norvegian Haaland, care a reuşit o ”dublă”, în doar 9 minute. Un gol a fost marcat din penalty.

Actul secund a continua pe o traiectorie similară, Hazard din penalty şi Can au dus scorul la 5-0. Dar nu asta a fost tot, în prelungiri, Brandt a stabilit scorul final.