VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin

Dragoş Grigore negociază cu Rapid. Fundaşul are şi trei propuneri din Turcia

Rapid Publicat pe 19 iun 2021

Dragoş Grigore (37 de ani) s-a despărţit zilele trecute de Ludogoreţ, iar acum este în căutarea unui nou angajament. Fundaşul are o propunere din Casa Liga 1, dar şi trei din Turcia. Din câte se pare, Grigore tinde să revină în România.

Potrivit TelekomSport, Dragoş Grigore este în negocieri cu Rapid, recent promovată în Casa Liga 1. Au fost purtate primele reprize de discuţii, iar părţile nu sunt deloc departe de a se înţelege.

Aventura lui Dragoş Grigore cu Ludogoreţ s-a teminat după trei ani şi trei titluri consecutive. Contractul său cu gruparea bulgară a fost reziliar de comun acord. Grigore a pleacat de la Ludogoreţ după 19 meciuri jucate în ultimul sezon, iar acum bulgarii rămân cu doi fotbaliţti români, Claudiu Keşeru şi Dorin Rotariu, după ce Cosmin Moţi şi-a anunţat retragerea din activitatea de fotbalist şi a acceptat să preia postul de director tehnic al clubului.

Fost internaţional român, Grigore e cotat la 500.000 de euro şi, pe lângă trofeele câştigate cu Ludogoreţ, mai are o Cupă (2011/2012) şi o Supercupă a României (2012/2013), ambele cu Dinamo.