Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România” Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România”
Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii” Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii”
LIVE VIDEO | Barcelona - PSG 1-1, în direct la Prima Sport 1! Borussia Dortmund - Atletico Madrid 2-0, în direct la Prima Sport 2 LIVE VIDEO | Barcelona - PSG 1-1, în direct la Prima Sport 1! Borussia Dortmund - Atletico Madrid 2-0, în direct la Prima Sport 2
Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona
Ultimă oră! Dennis Man, pe urmele lui Adrian Mutu. Gigantul din Serie A care îl doreşte pe internaţionalul român

Handbal masculin | CSM Constanţa, Dinamo Bucureşti şi CSM Bucureşti s-au calificat în semifinalele Cupei României

Drama trăită de Nathan Ake, la scurt timp după ce a marcat primul său gol în Liga Campionilor

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 17 sep 2021

Fotbalistul echipei Manchester City, Nathan Ake, a anunţat în social media că tatăl său a murit la câteva minute după ce l-a văzut înscriind în Liga Campionilor.

“Ultimele săptămâni au fost cele mai dificile din viaţa mea, tata a fost foarte bolnav şi nu mai era posibil niciun tratament. Am avut norocul de a avea susţinerea logodnicei mele, familiei şi prietenilor. Ieri, după o perioadă dificilă, am înscris primul meu gol în Liga Campionilor şi după doar câteva minute el a trecut în nefiinţă, cu mama mea şi fratele meu alături. Poate aşa a fost să fie, să mă vadă jucând era mereu pentru el un motiv de mândrie şi îl făcea fericit. Ştiu că eşti mereu cu mine, vei fi mereu în inima mea şi acesta a fost pentru tine, tata”, a scris Ake, joi, pe Instagram.

Miercuri seară, Manchester City a învins Leipzig cu scorul de 6-3, în grupele Ligii Campionilor, meci la care Ake a marcat în minutul 16.

A post shared by Nathan Aké (@nathanake)