NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova
Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă" Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă"
VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers
”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr. ”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr.
VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out

Ducati dă lovitura în Marele Premiu al Aragonului şi face ”dubla” în calificări. Quartararo, liderul clasamentului general e bine plasat

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 11 sep 2021

Francesco Bagnaia va pleca primul în Marele Premiu al Aragonului. Italianul a reuşit o performanţă senzaţională, în contextul în care traseul iberic nu avantajează prototipurile Ducati.

Situaţia în realitate a fost cu totul alta, iar pe locul secund a terminat Jack Miller, un alt concurent al acestui constructor. Pe locul al treilea s-a clasat Fabio Quartararo, liderul ierarhiei generale, care dacă termină duminică pe podium şi-ar consolida avansul foarte solid din ierarhia generală.

Marc Marquez este într-o revenire de senzaţie. Pe o pistă pe care o cunoaşte şi pe care a câştigat de multe ori, multiplul campion mondial a încheiat pe patru, după ce a câştigat sesiunea de antrenamente premergătoare şi are toate premisele să facă o figură frumoasă în cursă, configuraţia fiind una prietenoasă cu modelul Honda.

Marele Premiu al Aragonului se vede duminică, de la ora 12:00, în direct pe Look Sport 3 Motors.