Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină
NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania
I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului

Echipa de volei a celor de la Steaua Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 20 ian 2022

Echipa de volei masculin Steaua Bucureşti a ratat miercuri, pe teren propriu, calificarea în sferturile de finală ale Challenge Cup, după ce a pierdut şi manşa retur din optimi, scor 0-3, cu slovenii de la ACH Volley Ljubljana.

Scorul pe seturi a fost 21-25, 17-25, 15-25.

În tur, slovenii s-au impus cu scorul de 3-1, iar cu dublă victorie s-au calificat în sferturile de finală ale Challenge Cup.

În faza 16-ilor competiţiei, Steaua Bucureşti a eliminat formaţia VC Lorentzweiler (Luxemburg).

Steliştii au revenit în cupele europene după trei sezoane.