FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară
Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu

Edi Iordănescu cere întăriri şi după succesul cu Hermannstadt. ”Eu tot mai aştept la întăriri, măcar doi jucători”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 25 ian 2021

CFR Cluj a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), echipa FC Hermannstadt, în ultimul meci al etapei a 18-a din Casa Liga 1. Pentru CFR  au marcat Chipciu '37, Debeljuh '51 şi Rondon '81, în timp ce pentru Hermannstadt a punctat Romario '33.

Edi Iordănescu este mulţumit parţial de acest succes. Tehnicianul campioanei a declarat la conferinţa de presă că mai are nevoie de minim doi jucători, în zona mediană, acolo unde ardelenii suferă, după plecarea lui Djokovic în Turcia.

Acesta a mai precizat că este foarte mulţumit de atitudinea elevilor săi, care au arătat dăruire pe toată durata disputei de la Mediaş

”Două treimi din joc au fost bune. Am dat curaj adversarului, iar noi am fost tensionaţi. Ne-am trezit după primirea golului, la pauză am reglat jocul, a fost aproape de ceea ce-mi doresc şi am reuşit să întoarcem rezultatul.

Am demonstrat caracter, am avut şi alte ocazii, ne puteam face meciul şi mai uşor.

Debeljuh trece printr-o perioadă bună, mă bucur pentru Chipciu că a marcat, păcat că nu a reuşit şi Adiţă Păun. Rondon a marcat şi el după accidentare, a intrat şi Latovlevici.

Eu tot mai aştept la întăriri, măcar doi jucători. Am nevoie la mijloc, nu prea am soluţii după plecarea lui Djokovic. Am mare nevoie de creativitate, cei doi de la mijloc provin din wingeri.

Mă bucur şi că am revenit aici la Mediaş, am trăit mom frumoase aici, era de vreo 2 ori să greşesc banca,”