LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida! LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida!
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

Englezii, dărâmaţi după eşecul în faţa Italiei. Căpitanul Harry Kane: ”Nu aş fi putut să dau mai mult. Băieţii nu ar fi putut să dea mai mult”

EURO 2020 Publicat pe 12 iul 2021

Căpitanul naţionalei Angliei, Harry Kane, a declarat după finala Euro-2020, pierdută în faţa Italiei, că el şi colegii săi nu ar fi putut să dea mai mult şi au făcut un turneu fantastic.

Nu aş fi putut să dau mai mult. Băieţii nu ar fi putut să dea mai mult. Loviturile de departajare sunt cel mai urât sentiment din lume atunci când pierzi. Nu a fost seara noastră, dar a fost un turneu fantastic şi ar trebui să ţinem capul sus. Evident, ne va durea o vreme, dar suntem pe calea cea bună, construim şi sperăm să progresăm. Oricine poate rata un penalti.

Câştigăm împreună, pierdem împreună. O să învăţăm din ratări şi o să creştem. Ar trebui să fim extrem de mândri de ce am reuşit. Suntem cu toţii câştigători şi vrem să câştigăm, aşa că probabil ne va durea ceva timp, ne va durea toată cariera, dar ăsta este fotbalul”, a spus Kane la BBC.

Reprezentativa Italiei a câştigat, duminică seară, pe Stadionul Wembley din Londra, Campionatul European de fotbal, învingând în finală Anglia, scor 4-3 în urma loviturilor de departajare.

Pentru englezi a deschis scorul Luke Shaw, în minutul 2. Italienii au egalat prin Bonucci, în minutul 67.

La finalul prelungirilor, s-a trecut la loviturile de departajare, scorul fiind 1-1.

La loviturile de departajare, pentru Italia au marcat Berardi, Bonucci şi Bernardeschi. Au ratat Belotti şi Jorginho.

Pentru Anglia au marcat Kane şi Maguire. Au ratat Rashford, Sancho şi Saka.