Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Eroul din meciul cu Hermannstadt cere banii! ”Avem promisiuni că o să se rezolve, sperăm să se rezolve săptămâna aceasta”

Astra Giurgiu Publicat de Daian Cutu pe 22 nov 2020

Astra Giurgiu a obţinut a doua victorie din acest sezon, la Mediaş, contra celor de la Hermannstadt, cu scorul de 1-0. Unicul gol al partidei a venit pe final de meci şi a fost semnat de Valentin Gheorghe, golgheterul din acest sezon al formaţiei pregătite de Eugen Neagoe.

La final de meci, eroul partidei a declarat că este extrem de bucuros că şi-a ajutat echipa să obţină al doilea succes stagional şi a punctat faptul că speră să se rezolve problemele financiare de la club.

„E o victorie muncită, o victorie grea. Cei de la Hermannstadt ne-au lovit tot meciul, au fost peste noi fizic, dar din fericire pentru noi am înscris şi cele mai importante sunt cele trei puncte, pentru că trebuie neapărat să urcăm în clasament.

Am arătat foarte bine şi cu Dinamo. În prima repriză nu au ajuns la poartă cei de la Dinamo. La fel şi cu Hermannstadt. Stăm foarte bine în teren şi asta e cel mai important.

Sper să nu mai aşteptăm şi săperăm să se rezolve. Avem promisiuni că o să se rezolve, sperăm să se rezolve săptămâna aceasta, pentru că avem nevoie. Atâta timp cât ne facem treaba, am început să facem puncte, să câştigăm, cred că merităm şi banii”, a spus Valentin Gheorghe, după al doilea succes stagional al Astrei.