Poli Iaşi - FCSB 0-1, LIVE pe Look Plus, de la 21:45. Andrei Istrate marchează primul său gol în Liga 1 Poli Iaşi - FCSB 0-1, LIVE pe Look Plus, de la 21:45. Andrei Istrate marchează primul său gol în Liga 1
Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A
Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza” Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza”
Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick
Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului
Brigadă de arbitri din Croaţia la CFR Cluj - KuPS Kuopio, din play-off-ul Ligii Europa Brigadă de arbitri din Croaţia la CFR Cluj - KuPS Kuopio, din play-off-ul Ligii Europa

"Eu ce să fac!? M-am nenorocit!" Şumudică, reacţie amuzantă după victoria României cu Austria

Echipa nationala Publicat pe 8 sep 2020

Marius Şumudică a comentat partida Austria - România, scor 2-3, în care Alex Maxim a fost unul dintre protagonişti, cu un gol marcat şi cu o centrare bună la reuşita lui Dragoş Grigore.

Fericit pentru victoria naţionalei şi prestaţia jucătorului său de la Gaziantep, Şumi a avut însă şi o nemulţimire: Maxim a jucat în ambele partide ale naţionalei, iar Gaziantep o întâlneşte sâmbătă pe Galatasaray, în campionatul Turciei.

• Galatasaray - Gaziantep e LIVE pe LOOK SPORT, sâmbătă, de la 20:00
  • Campionatul Turciei se vede în exclusivitate în România pe posturile Look

„M-am nenorocit cu Maxim! În patru zile a jucat două meciuri şi eu joc cu Galata, eu ce să fac? Că e împachetat după meciul ăsta. Îşi mai revine săptămâna viitoare, în noaptea asta călătoreşte, e greu. A făcut şi faza de apărare. Cred că Maxim a demonstrat că merită tricoul cu numărul 10. A demonstrat după tot ce a făcut, nu înseamnă dacă eşti 10 să baţi cornere, să baţi lovituri libere… el azi a demonstrat că merită tricoul. Iar golul, de o frumuseţe rară. În ultimul sfert de oră Maxim a jucat bandă dreapta, e clar că e o altă mentalitate”, a fost reacţia lui Marius Şumudică, la ProSport Live.