Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”
Neluţu Varga s-a săturat! Patronul CFR-ului, decizie de ultimă oră după ce se înţelese cu Dan Petrescu

Paul Papp a semnat! ”Vreau în play-off” Paul Papp a semnat! ”Vreau în play-off”
Un nou produs marca Gică Hagi face furori: „E impresionant” | VIDEO EXCLUSIV Un nou produs marca Gică Hagi face furori: „E impresionant” | VIDEO EXCLUSIV
Olivier Giroud pleacă de la AC Milan. Care este următoarea sa destinaţie Olivier Giroud pleacă de la AC Milan. Care este următoarea sa destinaţie
”Nici nu ştiu ce să spun, deja este penibil”. Denis Politic, discurs fără menajamente ”Nici nu ştiu ce să spun, deja este penibil”. Denis Politic, discurs fără menajamente

Eugen Beza menţine vii speranţele celor de la Hermannstadt. "Este o gură de oxigen, ne ţine în viaţă câteva zile”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 15 mai 2021

Poli Iaşi a devenit, sâmbătă, prima echipă retrogradată în Liga 2, după 0-1 pe teren propriu cu Hermannstadt, în direct pe Look Sport. În timp ce moldovenii iau drumul ligii secunde după un sezon cenuşiu, sibienii mai speră la o salvare miraculoasă graţie golului marcat de rezerva Alhassan, din pasa lui Mayoral, în minutul 78.

Prima repriză a adus multe şanse, dar, rând pe rând, Onea (5) şi Popadiuc (15 şi 41), respectiv Buzan (9), Viera (27) şi Belu-Iordache (45+1) au ratat ocazia deschiderii scorului, lovindu-se fie de portarii adverşi, fie de execuţii slabe din poziţie bună. După pauză, De Iriondo (48) l-a blocat pe acelaşi Belu-Iordache în poziţie bună, Cristiano (61) a respins şutul lui Onea şi pe cel al lui Zajmovic (68), iar evenimentul principal al meciului s-a petrecut în minutul 78, când Alhassan şi Mayoral au combinat perfect, iar primul, introdus de Eugen Beţa în repriza a doua, l-a "executat" pe Ianoş Brînză.

"Este o gură de oxigen, ne ţine în viaţă câteva zile. Azi toţi au crezut, s-au dăruit şi victoria cred că e meritată. Băieţii mei au fost nişte eroi. Nu e uşor să te montezi când ai şanse puţine" , a deckarat antrenorul Eugen Beza.

Etapa viitoare, ultima, Hermannstadt are un meci crucial pe teren propriu cu FC Argeş, echipă scăpată de multă vreme de emoţiile retrogradării.